Haber

Kremlin: Baltık ülkeleri çatışmanın tırmanmasını kışkırtmak için her şeyi yapmaya hazır

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Baltık ülkelerinin saldırgan bir tavır sergilediğini belirterek, “Sonuçlarını düşünmeden çatışmanın tırmanmasını provoke etmek için her şeyi yapmaya hazır olduklarını düşünüyorum.” dedim.

Peskov, başkent Moskova’da güncel konulara ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Litvanya Devlet Başkanı Gitanas Nauseda’nın Ukrayna’ya savaş uçağı gönderme önerisini değerlendiren Peskov, “Baltık ülkeleri ve Polonya temsilcilerinin saldırgan davranışlarını yeterince görüyoruz. Muhtemelen çatışmanın tırmanmasını kışkırtmak için her şeyi yapmaya hazırlar. sonuçlarını düşünmeden.” dedim.

Peskov, “Avrupa’nın önde gelen ülke liderlerinin bu koşullarda istikrar sağlayıcı bir rol oynamaması üzücü” dedi.

“Batı’nın Ukrayna sorununa müdahil olma düzeyi artıyor”

Peskov, Batı’nın Ukrayna meselesine müdahil olduğunu vurgulayarak, “Onların bu belaya karışma düzeyi artıyor. Bunu dikkate alıyoruz. Bu, olayların gidişatını değiştirmeye yardımcı olmaz.” dedi.

Peskov, Ukrayna eski Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, eski Almanya Başbakanı Angela Merkel ve eski Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın Ukrayna meselesine ilişkin Minsk anlaşmalarına ilişkin açıklamalarına atıfta bulunarak, şunları kaydetti:

“Poroshenko, Merkel ve Hollande, Minsk anlaşmalarının, Ukrayna’yı Donbass sorununu zorla çözmeye hazırlama niyetlerini kamufle ettikleri bir perde olduğunu doğruladılar. Bu, Putin’in özel bir askeri operasyon başlatma kararı alarak gerçek olduğunu kanıtlıyor.”

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu