Teknoloji

Untamed Vahşi Doğada Hayatta Kalma Deneyimi Sunuyor

 
Vahşi doğada hayatta kalma deneyimine adım atmaya hazırsanız bu oyuna bir göz atmanızda fayda var. Açık dünya bir oyun yapısı ile beraber yer alabileceğimiz bu yapımda bir canlı olarak bulunuyoruz ve bu canlı tamamen vahşi doğa içerisinde hayatta kalma mücadelesine atılıyor. Diğer hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi tüm ön plana çıkan mekanikler, yani temel kısımlar, bu oyunda da yer alıyor ancak burada bir insan olarak değil, bir hayvan olarak bulunuyoruz. Dolayısıyla oyun içerisinde farklı mekaniklerin saldırı stilleri, hayatta kalma unsurları ve daha fazlası olması gerekiyor.
 
Aynı zamanda oyun tamamen bağışlar üzerine şu anda geliştirilme aşamasında yer alıyor. Dolayısıyla şu anda oyunun geliştirilmesi tüm bu bağış kampanyasına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Hal böyle olunca beklentileri elbette bir miktar düşürmekte fayda var. Çünkü bu tarz oyunlar tamamen bağış odaklı ve aynı zamanda bağımsız bir ekip tarafından geliştirildiği için belli noktalarda o kalite farkını hissedebilirsiniz. Bunun dışında oyunun Kickstarter sayfası açık durumda. Oradan istediğiniz şekilde bağışlar yapabilir ve oyuna siz de katkı sağlayabilirsiniz.
 
Bu şekilde geliştirici ekibe ve destek sunduğunuz takdirde daha hızlı bir şekilde ilerleme sağlayabilirsiniz ancak bazı durumlarda temkinli olmanızda yarar var çünkü birçok yapım bağış kampanyası adı altında ne yazık ki kullanıcılara kandırmaya yönelik hareketler sergiliyor ve bu şekilde vurgun yapabilir ve uzaklaşabilir. Bu tarz yapımların olduğunu da sizlere aktaralım, ona göre siz de kendi düşüncelerinizi tasarlayarak bu oyunu dilediğiniz şekilde bağış yapabilir veya tamamen diğer oyuncuların bağış yapmasını bekleyebilir ve oyunun çıkış yapmasını umabilirsiniz.
 
 
 
“Untamed” adı altında çıkış yapmaya hazırlanan bu yapıp kıyamet sonrası bir dünyayı bizlere aktarıyor. Bu tema elbette oldukça sık işlenen bir yapıyla beraber karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Oyunda vahşi unsurlar, doğal alanlar, kısımlar, bölümler ve daha fazlası bizleri bekliyor. Bu alanlarda hayatta kalma deneyimini adım atmak elbette zorlu bir temelin başlangıcını bizlere atıyor. Dolayısıyla oyunda etrafa keşfetmek, etraftan çeşitli kaynaklar ve yiyecek içecek bulmak, bunun dışında kendi hayatımızı idam etmeyi sağlamak temel hedefimiz olarak karşımıza çıkıyor.
 
Oyunda bir canlı olarak bulunuyoruz, bu canlı ufak bir kertenkeleye veya ejderha tarzı bir yapıyla karşımıza çıkıyor. Bu canlıları dilediğimiz şekilde ilerletebiliyor, farklı bölgelere doğru gidebiliyorum, bu canlıyı istediğimiz şekilde kontrol edebiliyor ve temel mekaniklerine alışmak belki de ilk etapta zorla olabilir ancak daha sonrasında mekaniklere alıştıktan sonra kolay bir şekilde o yönde ilerleme sağlayabilirsiniz. Oyunun farklı yanı elbette burada canlı kontrol etmek de geliyor ve bu canlıyı kontrol etmek diğer oyunlardan direkt olarak ayıran özellik olarak bizlere sunuluyor. Burada canlının elbette animasyon hareketleri, kontrolleri ve daha fazlası oldukça önem arz eder. Eğer bu eğlenceli bir şekilde bizlere sunulursa ve çok farklı bir oyun içerisinde kendimizi hissedersek, gerçekten güzel bir yapıyla beraber oyunda ilerleyebilir ve bu şekilde oyundan zevk alabiliriz. Uzunca vakitler geçirebileceğimizi tahmin ettiğimiz bu yapımda umuyoruz ki güzel mekanikler ve animasyonlar bulunur.
Oyun içerisinde aşırı büyümüş harabelerle dolu bölgelerden ormanlık alanlara, sahil kısımlarından diğer bölgelere kadar oldukça farklı alanlar yer alıyor. Bu kısımlarda dilediğimiz şekilde gezip tozabiliyor, buraları keşfedebiliyor ve bu tarz hayatta kalma oyunlarında bildiğiniz üzere etrafı keşfetmek ve etraftan kaynak toplamak oldukça önem arz eder çünkü zaten oyunun özünde kaynak toplama bulunuyor ve bu kaynakları toplarken de hem yiyecek hem üzerimize zırhlar hem de diğer kısımlar oldukça önemli. Bunları topladıktan sonra hem kendimizi koruyup kollayabiliyor hem de elde ettiğimiz kaynaklarla beraber yiyecek ve içecek konusunda sıkıntı çekmiyor, açlığımızı dindirebiliyor ve susuzluğumuzu da burada giderebiliyoruz. Dolayısıyla bu tarz oyunlarda etrafı keşfetmek ve etraftaki kaynakları toplamak temel hedef işimiz olarak karşımıza çıkıyor. Zaten bu şekilde hayatta kalmaya çalışıyor ve bununla beraber de sürekli olarak etrafı gezmek ve etraftaki ipuçlarını yakalamak tamamen bizim işimiz oluyor.
 
 
 
Oyunun temel mekanikleri bunun etrafında dönerken oyunda çok oyunculu bir sistem yer alıyor, yani oyunda tek oyunculu bir yapı ile karşılaşmıyoruz. Çok oyunculu ve diğer oyuncularla beraber oynayabileceğimiz ve aynı zamanda onlarla beraber bir olabileceğimiz veya kapışabileceğimiz bir yapı ile karşı karşıya kalıyoruz. Çevrimiçi PVP olarak yer alabileceğimiz bu yapımda diğer oyuncularla beraber hayatta kalma mücadelesine atılabiliyor, bazı oyuncularla birlikte olabiliyor, takım alabilir veya diğer oyuncularla beraber de tamamen düşman olabiliyoruz ve büyük bir mücadeleye girişebiliyoruz. Dolayısıyla oyunda güzel bir sistemin olacağından bahsedebilir ve umuyoruz ki sunucu konusunda da sıkıntı çekmeyen bir yapıyla karşılaşabiliriz.
Harabelerle dolu bir dünyada yer aldığımız bu yapımda etrafı keşfederken diğer oyuncularla beraber karşılaşma olasılığımız oldukça yüksek oluyor çünkü zaten oyunun temelinde çevrimiçi mod bulunuyor.
 
Bu modla beraber diğer oyuncularla kapışabiliyor, onlardan üstün olmak için farklı şekillerde karakterimizi yani canlıyı belirleyebilir ve bu şekilde kendi adımızı da burada yazabiliyoruz. Öncelikle oyuna giriş yapmadan önce bir kullanıcı adı belirleyebilir ve bu kullanıcı adı kısmına elbette oyunda bizleri görebilecek şekilde bunu ayarlayabiliyoruz. Böylece açık dünya içerisinde yer aldığımız süre boyunca ismimiz bu şekilde bizlerin karşına çıkar ve oyuncular bizlerle karşılaştığı zaman ismimizi de görebiliyor. Bu kullanıcı adına dikkat ettikten ve yazdıktan sonra oynamak için açık dünya kıyamet sonrası ortama atılmak için bir canlı seçiyoruz.
 
Bu canlılar elbette farklı şekillerde karşımıza çıkıyor ve tür olarak değişkenlik gösterebiliyor. Bu türleri dilediğimiz şekilde seçerken elbette tamamen sizin seçimlerinize bağlı olarak değişeceğini gösterebilir ve bu oyunda her bir oyuncu farklı bir deneyim elde edebiliyor. Çünkü oyunu atılmadan önce dilediğiniz canlıyı seçebiliyor, her canlının burada farklı karakterlere, hayatta kalma unsurlarına, özelliklere, saldırı stillerine ve daha fazlasına sahip olduğunu görebiliyoruz. Dolayısıyla burada dilediğiniz şekilde seçiminizi yaptıktan sonra ona göre ilerleyebilir ve bu şekilde siz de oyundaki yerinize alabilirsiniz.
 
 
 
Çok oyunculu bir yapı ile yer alabileceğiniz bu oyunda diğer oyuncularla beraber hayatta kalma mücadelesine atılırken, diğer taraftan kendi mücadelenizi de aslında bu arada sergileyebiliyorsunuz. Oyunda kendi karakterinizi oluşturduktan sonra oynamak için bir tür seçebiliyor ve sınırsız renk kombinasyonları ile beraber de oyunda gerçekten güzel bir yapıyı elinize alabiliyorsunuz. Her canlı türü ile beraber kapışabileceğiniz ve bu canlıyı istediğiniz renge boyayabileceğiniz bu oyunda, renginizi istediğiniz şekilde benimseyebiliyorsunuz. Farklı renkleri bir araya getirebilir ve rengarenk olarak da bu oyunda ilerlemeye başlayabiliyorsunuz. Benzersiz işaretleme sistemi ile beraber dilediğiniz gibi canlarınızı burada özelleştirebiliyor, kişiselleştirebiliyor ve diğer oyunculardan bu kapsamında farklı olabiliyorsunuz.
 
Zaten bu tarz oyunlarda özelleştirme sistemlerinin olması gerçekten de güzel bir temeli bünyesinde barındırıyor, çünkü burada oyuncuların diğer oyunculardan farklı olması ve daha fazla detay ile beraber yer alması gerçekten de önemli. Oyuncular farklı olmak ve ilerleme kat etmek gibi çeşitli mekanikleri oldukça dikkat ediyor ve bu mekaniklerin güzel bir şekilde işlendiğini gören oyuncular, elbette bu tarz oyunlarda uzunca vakitler geçirebiliyor. Dolayısıyla, bu oyunda da güzel bir özelleştirme ve kişiselleştirme sisteminin yer alır ve biz de ona göre kendi özelleştirmelerimizi yapabilir ve diğer oyunculardan farklı olabiliriz.
Tehlikelerle dolu bir dünyada yer alabildiğimiz bu oyunda hayatta kalmak için farklı noktalarda değinebiliyor, farklı bölgeleri doğru ilerleyebiliyor, buraları keşfedebiliyor, manzaralarını açığa çıkarabiliyor ve daha fazlasını burada gerçekleştirebiliyoruz. Diğer oyuncularla beraber aslında burada bir sürü oluşturabiliyor ve sürü mantığı ile beraber de hayatta kalma mücadelemizi burada sürdürmeye hazırlanıyoruz. Sürü oluşturduktan sonra burada daha fazla oyuncuyu bir araya getirebiliyor, bu sürüyle beraber diğer canlılara yani tehlikelere karşı gelebiliyor ve hayatta kalma şansınızı bu şekilde arttırabiliyorsunuz.
 
Aynı zamanda oyunda irili ufaklı canlıların haricinde bir de patron savaşları bulunuyor. Bu patron savaşları elbette daha zorlu bir yapıya bünyesinde barındırıyor ve bunları ortadan kaldırmak için de öncelikle patronun nasıl saldırdığını görmeniz gerekiyor. Daha sonrasında ise o patronun saldırısını boşa çıkarabilir ve akabinde ise karşı saldırıya geçebiliyorsunuz. Bu şekilde patronun saldırısını savuşturduktan sonra karşı saldırıya geçerek onun canına bir hayli azaltmaya çalışır ve ona göre de kendi planınızı ve stratejinizi oyuna dahil edebiliyorsunuz. Bu şekilde patronları alt ettikten sonra onların kaynaklarını toplayabiliyor ve her türlü kaynağı bu şekilde envanterinize atabiliyorsunuz. Nadir öğelerin ve unsurların bulunduğu bu oyunda ne kadar çok kaynağa sahip olursanız, o kadar çok hayatta kalma şansınızı arttırabiliyor ve aynı zamanda kendi bölgenizi savunmak, büyük avları bu şekilde ortadan kaldırmak ve daha fazlasını gerçekleştirmek için diğer oyuncularla beraber de bir olabiliyorsunuz.
 
 
Oyunda yer aldığınız süre boyunca diğer oyuncularla takım çalışmasına girebiliyor, takım çalışması içerisinde elbette bir araya gelirken onlarla iletişime girebiliyor, bir süre olarak buradaki yeni alabilir ve kendi eviniz dediğiniz bu toprakları yani doğayı savunmaya hazırlanıyorsunuz. Yapay zekaya sahip burada yer alan canlılarla beraber onları ortadan kaldırmak için elinizden geleni yapmaya koyulurken, ekibinizle beraber çeşitli planlamaları yapabiliyor ve bunlarla beraber de bu doğayı kendinize özgü hale getirmeye çalışıyorsunuz. Takım çalışmasından sonra elbette belli bölgeleri ele geçirebilir ve bu bölgelerin sahibi olmak için de sizde taleplerde bulunabiliyorsunuz. Çünkü bildiğiniz üzere her bir canlı burada kendi bölgesine inşa etmek durumunda ve aynı zamanda kendi bölgesine işaretlemek ve kendi yaşadığı ortamın sahibi olduğunu göstermek için çeşitli işaretler koyabiliyor. İşte bu oyun bazında da aynı şekilde kendi bölgenize işaretlemek ve talep etmek tamamen sizin işiniz oluyor ve ona göre de bu bölge içerisinde gezip tozabiliyorsunuz.
 
Bu unsurların dışında aynı zamanda yiyecek depolayabileceğiniz ve alanınızı doğal parçalara ayırabileceğiniz bir yapının olduğundan bahsedebiliyoruz. Diğer taraftan etrafı keşfederken ve etrafta neler olup bittiğini öğrenmeye çalışırken eserleri bulabiliyor, bu eserlerle beraber kendi bölgenizi dilediğiniz şekilde süsleyebilir ve ona göre de kendi özelleştirmenizi yapabiliyorsunuz. Bu şekilde oyunda gerçekten güzel bir yapının yer aldığından bahsedebiliyor ve dünya içerisinde yer aldığınız süre boyunca hayatta kalma şansınızı her daim arttırmanız gerekiyor. Bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız, bu oyuna bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz.
 
 
 
Oyun şu anda belli bir bağış noktasına ulaşmış durumda ve bu bağış noktasından sonra elbette dilediğiniz şekilde Kickaster sayfası üzerinden oyunun bir demo sürümüne ulaşabilir ve oyunu nasıl bir yapıya sahip olduğunu buradan görebilirsiniz. Ek olarak, oyunun Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden de istek listenize ekleyebilir ve aynı zamanda burada bulunan demo sürümünü deneyimleyebilirsiniz ve oyunun belli bir kısmını şimdiden oynayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler