Haber

Mısır’a füze çarptı: 6 yaralı

Mısır’ın İsrail sınırına yakın Taba kasabasındaki sağlık merkezi ve idari binaya füzenin isabet ettiği bildirildi.

Mısır merkezli haber sitesi Al-Cairo News, cuma gecesi kaynaklarına göre olayda 6 kişinin yaralandığını bildirdi. Ancak haberlerde daha fazla ayrıntı verilmedi.

Olayın, İslamcı Hamas’ın 7 Ekim’deki terör saldırısına tepki olarak Gazze Şeridi’ndeki hedefleri toplu bombalayan İsrail ordusunun attığı füze sonucu meydana gelip gelmediği henüz belli değil. Olayın araştırıldığı belirtildi.

Görgü tanıkları hastanenin vurulduğunu söyledi

AFP Haber ajansına konuşan bazı görgü tanıkları, füzenin bir hastaneyi vurduğunu söyledi. Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarda da hasarlı bir bina ve tahrip olmuş araçlar görülüyor.

Gazze ile İsrail’in kontrolünde olmayan tek sınır kapısına sahip olan Mısır, Hamas-İsrail çatışmalarında arabulucu ülke olarak önemli bir rol oynuyor.

Geçtiğimiz Pazar günü İsrail ordusu, Gazze Şeridi sınırındaki Mısır mevzisine yanlışlıkla tank ateşi açıldığını duyurdu. Mısır, olayda bazı askerlerin hafif yaralandığını duyurdu.

Kızıldeniz kıyısındaki Taba kasabası popüler bir tatil beldesidir. Taba ayrıca İsrail’in Aylat kentine de oldukça yakın.

AFP,dpa,Reuters/TY,EC

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu