Haber

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısı sona erdi

ANKARA– Milyonlarca çalışanın merakla beklediği Taban Fiyat Tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gerçekleştirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na ait konutta bulunan Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl başkanlığında toplanan komitede, çalışma komitesine TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç ve Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak başkanlık etti. .

Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 2,5 saat sürdü.

KAVLAK: NUMARA GELMEDİ

Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak yaptığı açıklamada, “Türk-İş yönetimi ile kendi yönetim kurulumuzda değerlendirmeyi sabah saatlerinde yapacağız. Yarın kamuoyuna açıklama yapacağız. Rakam gelmedi. İnşallah son görüşmede rakam çıkar, gelir gelmez sizlerle paylaşacağız.”

Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç, “Asgari ücrete işveren desteğini bu yıl da yineledik.”

Asgari fiyat görüşmeleri için bir sonraki takvim henüz belirlenmemiş olsa da yeni asgari fiyatın yıl bitmeden kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor. Asgari ücret için kesin rakamın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu